villanyszerelés

Hogyan működik a napenergia?

A napenergia úgy működik, hogy a nap energiáját energiává alakítja. A Napból származó energiának két formája áll rendelkezésünkre: az elektromos áram és a hő. Mindkettőt napelemek segítségével állítjuk elő, amelyek mérete a lakossági háztetőtől a több hektárnyi vidéki területre kiterjedő „napelemparkokig” terjed.

Hogyan működik a napenergia?

A napenergia úgy működik, hogy a nap energiáját energiává alakítja. A Napból származó energiának két formája áll rendelkezésünkre: az elektromos áram és a hő. Mindkettőt napelemek segítségével állítjuk elő, amelyek mérete a lakossági háztetőtől a több hektárnyi vidéki területre kiterjedő „napelemparkokig” terjed.

A napenergia tiszta energiaforrás?

Igen, a napenergia megújuló és végtelen energiaforrás, amely nem termel káros üvegházhatású gázkibocsátást – amíg a nap süt, addig energia szabadul fel.

A napelemek szén-dioxid-kibocsátása már most is meglehetősen kicsi, mivel több mint 25 évig tartanak. Ráadásul a panelekhez használt anyagokat egyre gyakrabban újrahasznosítják, így a szénlábnyom tovább fog csökkenni.

Mikor fedezték fel a napenergiát?

napenergia

A napenergiát az emberek már az i. e. 7. században felhasználták, amikor a napfényt a fényes tárgyakra visszaverődő napsugarakkal tüzet gyújtottak. Később, az i. e. 3. században a görögök és a rómaiak tükrökkel hasznosították a napenergiát, hogy fáklyákat gyújtsanak meg vallási szertartásokhoz.

1839-ben, mindössze 19 éves korában Edmond Becquerel francia fizikus felfedezte a fotovoltaikus (PV) hatást, miközben egy vezető oldatban lévő fémelektródákból álló cellával kísérletezett. Megfigyelte, hogy a cella több áramot termel, ha fény éri – ez volt a fotovoltaikus cella.

1954-ben született meg a PV-technológia, amikor Daryl Chapin, Calvin Fuller és Gerald Pearson 1954-ben a Bell Labs-ben kifejlesztette a szilícium PV-cellát – az első napelemet, amely képes volt elnyelni és elegendő napenergiát átalakítani a mindennapi elektromos berendezések működtetéséhez szükséges energiává.

Ma már a Föld körül keringő műholdakat, űrhajókat is napenergiával működtetik.

Pontosan hogyan állítják elő a napenergiából származó villamos energiát?

A napelemek általában szilíciumból vagy más félvezető anyagból készülnek, amelyet egy üvegházzal ellátott fém panelkeretbe építenek be. Amikor ezt az anyagot a napfény fotonjai (nagyon kis energiacsomagok) érik, elektronokat szabadít fel, és elektromos töltést hoz létre.

Ez a PV-töltés elektromos áramot (pontosabban egyenáramot vagy DC-t) hoz létre, amelyet a napelemek vezetékei rögzítenek. Ezt az egyenáramot aztán egy inverter váltakozó árammá (AC) alakítja át. A váltakozó áram az a fajta elektromos áram, amelyet akkor használunk, amikor a készülékeket a normál fali aljzatba dugjuk.

Mi a különbség a napelemek és a napkollektorok között?

A napelemek a fent leírtak szerint villamos energiát termelnek, míg a napkollektorok hőt termelnek. Bár az energiaforrás ugyanaz – a nap -, az egyes rendszerek technológiája eltérő.

A napelemes PV a fotovoltaikus hatáson alapul, amelynek során a foton (a fény alapegysége) egy félvezető felületre, például szilíciumra hat, és egy elektron felszabadulását idézi elő. A napkollektoros hőtermelés kevésbé kifinomult, és egyszerűen a víz (vagy más folyadékok) közvetlen felmelegítését jelenti a napfény által. Háztartási célokra a napkollektorokat a nap felé néző tetőre is felszerelik, amelyek melegvíztárolóban tárolt vizet melegítenek fel, és így meleg vizet és fűtést biztosítanak. Nagyobb léptékben a naphőt hasznosítani lehet erőművekben is.

Mik azok a naperőművek?

A napelemparkok, más néven napelemparkok vagy napelemes mezők olyan nagy földterületek, amelyek több hektáron egymáshoz kapcsolódó napelemeket tartalmaznak, hogy egyszerre nagy mennyiségű napenergiát gyűjtsenek. A napelemparkokat nagyszabású, közvetlenül a hálózatba tápláló napenergia-termelésre tervezték, szemben az egyedi napelemekkel, amelyek általában egyetlen otthon vagy épület energiaellátását biztosítják.

Lehet-e napenergiát termelni felhős napon?

Igen, lehet – a napenergia hasznosításához csak bizonyos mértékű napfényre van szükség, hogy a nap energiáját hasznosítani lehessen. Ennek ellenére a napelemek áramtermelésének mértéke a közvetlen napfény mennyiségétől, valamint a használt panelek minőségétől, méretétől, számától és helyétől függően változik.

Kik a világ legnagyobb napenergia-termelői?

2022-től Kína a világ legnagyobb napenergiával működő villamosenergia-termelője. A második helyen az Egyesült Államok áll, majd Japán, Németország és India következik.

Ha felkeltettük érdeklődését, kérjen ajánlatot

Szakszerű villanyszerelés és klímaszerelés, klímatelepítés munkával kapcsolatos feladatainkat leghamarabb Dorog, Esztergom, Leányvár, Kesztölc, Piliscsaba, Pilisvörösvár, Budapest, Zsámbék, Tinnye környékén végezzük.

INFORMÁCIÓ

RÓLUNK

„Valljuk, hogy a legmagasabb színvonalat nyújtjuk ügyfeleinknek, és tevékenységünk fontos részét képezi az, hogy hangsúlyt fektetünk a világos válaszadásra, eredményes tanácsadásra. A kiváló minőség fenntartásához fontosnak tartunk minden ügyféllel való szoros együttműködést, hogy sikeres eredményeket érjünk el.”

ELÉRHETŐSÉG

Ábrók Solar Tech Kft.

Cím: 2510. Dorog, Eötvös utca 31.

Telefonszám: +36 70 638 2868

E-mail: abrok.solar@gmail.com

Adószám: 27316274-2-11

Copyright © 2024 | ast-villany-klima.hu | Minden jog fenntartva